מה היא המשרה שכולם מדברים עליה – מיישם תכנת פריוריטי

תכנת פריוריטיכיום רבים מדברים על אחת המשרות הנדרשות ביותר בשוק והיא מיישם תוכנת פריוריטי. התוכנה היא אחד המרכיבים החשובים ביותר בכל ארגון ואם באמת ובתמים רוצים לנהל חברה גדולה כקטנה, הדבר הטוב ביותר שיכול להיות הוא הטמעת התוכנה ושילובה בתוך כל אפיקי הפעילות העסקית והפנים ארגונית. לכן, מיישם התוכנה הוא בעצם האדם שנמצא במרכז העשייה, הוא זה שמניע את כל הממשקים לכדי מנוע פעולה אחד ומרשים למדי.

מהי למעשה התוכנה המדוברת?

תוכנת פריוריטי באופן מאוד מתומצת, מצליחה לעשות את החיים של כל חברה לקלים באופן משמעותי. התוכנה בעצם לוקחת את כלל הממשקים הארגוניים, את כל המשאבים שחברה נדרשת כדי לפעול ומתאמת בין כולם בצורה מסודרת. התוכנה היא בעצם ERP, כלומר Enterprize Resource Planning. התוכנה מצליחה לנהל את כלל המשאבים בצורה כזו שחיסכון האנרגיות והמשאבים האחרים כמו זמן וכסף מתכווצים באופן ניכר וההשפעה הפיננסית, האנושית והשירותית גדולה ואיכותית. למערכת שכזו יש מספר מודולים לניהול:

–          ניהול ייצור.

–          ניהול שיווק ומכירות.

–          ניהול רכש.

–          ניהול משרד.

–          ניהול מלאי.

–          ניהול עצמי של דו"חות ניהוליים.

כל המודולים הללו, כל אחד לחוד וכולם ביחד, המציעים את ייחודיותה של התוכנה ושל המערכת – מודולאריות היא שם המשחק. מידע נוסף על פריוריטי ניתן למצוא בערך בויקיפדיה.

הדרישות להתקבל למשרה

בתור התחלה, מרבית החברות דורשות ניסיון קודם. היכרות ראשונה עם התוכנה אינה מספיקה ולכן כדאי להתנסות בה במסגרות שונות כשנתיים או שלוש ולאחר מכן גם ניתן להיכנס לעבודה רצינית ומלאה בחברה גדולה בכלת מבנה ארגוני שדורש היכרות מעמיקה עם פריוריטי. בנוסף, חשובה היכולת לעבודה בצוות, שכן אופייה של התוכנה הוא אינטגרציה של ממשקים ומכיוון שכל ממשק שייך למחלקה אחרת, הדרישה הבסיסית של יחסי אנוש טובים ופתוחים אינה יכולה שלא להתקיים. מצד אחד, נדרשת יכולת טכנית גבוהה, מצד שני נדרשת תפיסה מערכתית בעלת סביבת עבודה עם מאפייני מולטי טסקינג ועוד.

בסופו של דבר, לכל חברה יש את הדרישות הייחודיות לה, שניתן להתאים את תפיסת העולם של המועמדים אליה, אך הדרישה היא גם לאיכות מאוד גבוהה מבחינת יכולת תפיסה ארגונית, יחד עם יכולותיה של התוכנה לשלוט על הכל.

מי צריך מיישמי פריוריטי כיום?

למעשה, יכולותיה של התוכנה הן השתלבות והטמעה בכל סוג של עסק, חברה וארגון. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בגרסה התעשייתית או בגרסה העסקית ותמיד ניתן למצוא את הגרסה המתאימה. חברות שמשתמשות בתוכנה ומעסיקות מיישמי פריוריטי בימים אלו הן חברות מתחום המזון המהיר, חברות מתחום התקשורת הכתובה והדיגיטאלית, חברות קבלניות מתחום הבנייה, בתי השקעות, רשתות אופנה ועוד. בעצם, כל ארגון שרוצה לשלב את הפעילות בין כל המחלקות שלו באופן מלא, מן הראוי שיעבוד עם פריוריטי.

המאמר נכתב על ידי עודד אמיר מחברת אלגרונט הנותנת שירותי תוכנת פריוריטי ללקוחות עסקיים.