לימודים בדרך להייטק

הטכנולוגיה היא הדרך שבה פוסע העתיד. מומחי הייטק של היום טוענים שבקצב שבה מתקדמת הטכנולוגיה, משרות ההייטק הטובות ביותר שיהיו בעתיד עיין לא קיימות. אבל רבים מאיתנו יושבים ומחכים לפרסומו של גילוי ההייטק הגדול הבא. אם אתם מעדיפים להיות בחוד החנית ולהיות מי שממציא את התגליות במקום להמתין להם, ייתכן שתרצו לשקול רכישת תואר בטכנולוגיה מאוניברסיטה מוכרת. להלן מספר סוגי תארים בתחום ההייטק שיכינו אתכם לקריירות של מחר.

תואר ראשון בטכנולוגיית המידע

בימינו, תואר ראשון בטכנולוגיית המידע הוא אינטר דיסציפלינארי. לימודים במסלול זה מציידים את הסטודנטים בהבנה רחבה במערכות תקשורת נתונים, במערכות רישות, בניהול מסדי נתונים ובפיתוח תוכנה. בו בזמן הלימודים מספקים לסטודנטים יסודות בסיסיים בתחום הידע במנהל עסקים. לתואר כללי זה יש פוטנציאל להכין את התלמידים לקריירה ברישות, בניהול מערכות מידע ובפיתוח תוכנה.

תואר ראשון במדעי המחשב

תואר ראשון במדעי המחשב חושף את הסטודנטים למסגרת התיאורטית של עולם המיחשוב. הסטודנטים שלומדים תיאורייה בסיסית זו ילמדו טכניקות מיחשוב חדישות. הסטודנטים ילמדו אודות מבנה מסד הנתונים והאלגוריתמים שקשורים אליהם, ואת כל הפרטים הקטנים שקשורים למערכות ההפעלה, לשפות התכנות ולטכניקות אבטחת המערכות. בנוסף, הם יכירו נושאים בתחום הנדסת תכנה.

תואר ראשון בתחום הנדסת תכנה

תואר זה משלב את הטוב ביותר שמציע התואר הראשון במדעי המחשב עם מה שיש לתואר בתחום הנדסת תכנה במסלול לימודים אחד. סטודנטים הופכים לבקיאים בטכניקות ובשפות תכנות, אבל גם לומדים כיצד לפתח אפליקציות מחשב מורכבות. בימינו, מושם דגש על בניית יישומים למכשירי טלפון סוללריים, כמו הסמארטפונים. לכן, הנדסת תכנה בתחום הטלפונים הסלולריים הוא דוגמה לקורסים שאולי תשתתפו בהם במסגרת הלימודים לקראת תואר בהנדסת תכנה.

תואר ראשון במערכות מידע

תואר זה דומה לתואר ראשון בטכנולוגיית המידע, אלא שהוא שם דגש יותר על מערכות המחשב מאשר על השכלה רחבה יותר בתחום ה-IT. שוב, הכשרה טכנית והכשרה עסקית משולבות יחד במסגרת תוכנית לימודים זו. המסלול מכין לעיתים קרובות את הסטודנטים לקריירות בתחום עיצוב מערכות תוכנה חדשות שיענו על הצרכים של עסק חדש או של צרכנים כלשהם. במסגרת לימודים זו כלולים בדרך כלל נושאים כמו: פתרון בעיות IT, מנהל פרויקטים וקורסים במדעי המחשב.