אלו התמחויות כדאי לך ללמוד עבור תחומי עיסוק שונים בעולם ההייטק?

בחירת התמחות בעולם ההייטק
עולם ההייטק הוא עולם עשיר מאוד שנמצא בהתפתחות מתמדת. הכוונה בהייטק היא לפיתוח טכנולוגיה מתקדמת. עבודה בתחום זה היא עבודת החלומות של אנשים רבים. בניגוד לדעה הרווחת, עולם מודרני זה כולל בעיקר מחשבים ומערכות ממוחשבות אך לא רק. למעשה תעשייה זאת משלבת בין המחשב ויתרונותיו הרבים ובין תחומים אחרים בחיים שלנו. כך למשל ניתן לראות כיצד היא שיפרה את הרפואה המודרנית, את הבטיחות בכבישים, את הדרך בה אנחנו מתקשרים אחד עם השני וגם את שגרת יומנו כאשר אנחנו מבשלים או את הדרך בה אנחנו עושים ספורט.

איזה התמחויות יש בעולם ההייטק?

יש הרבה התמחויות שונות בעולם הטכנולוגיה המתקדמת:

ננו-טכנולוגיה

אחת ההתמחויות העיקריות בעולם זה היא התמחות בננו-טכנולוגיה. ננו טכנולוגיה היא טכנולוגיה זעירה.
חברות לדוגמא: חברות כמו אינטל למשל הן חברות שעוסקות בננו טכנולוגיה ובשבבים שמרכיבים את המחשבים ומוצרי החשמל שלנו.

תוכנה

תחום התמחות נוסף וחשוב בעולם רחב זה הוא תחום התוכנה. חברות הייטק רבות עוסקות בפיתוח של תוכנות או של אפליקציות למחשב ולפלאפון החכם שלנו.
חברות לדוגמא: חברת Waze שפיתחה אפליקציה חברתית מתחוכמת לנהגים ברחבי העולם.

רפואה – הייטק

אחד מהתחומים המרכזיים שהם מתמחה התעשייה הטכנולוגית בישראל הוא תחום הרפואה. בארץ קיימות חברות רבות שעוסקות במד טק או בטכנולוגיה רפואית. הטכנולוגיה הרפואית היא רחבה מאוד והיא כוללת למעשה גם פיתוח של רובוטים שיעזרו לרופאים לבצע ניתוחים ופרוצדורות רפואיות בצורה יעילה ובטוחה יותר וגם הנדסה ביולוגית וכימית של חומרים כמו למשל פיתוח תרופות חדשות או תחום ההנדסה הגנטית. תחום זה מאפשר לכולנו ליהנות מאיכות חיים טובה וארוכה יותר. כך למשל את השסתומים שמשמים רופאים לצנתור לאחר שחולה עבר התקף לב פיתחו חברות תרופות בשיתוף עם חברות הייטק. גם מוצרי רפואה אחרים כמו קוצבי לב למשל קשורים קשר ישיר לעולם התוכן הטכנולוגי.

והתחום המוביל ביותר: מחשוב ענן

אחת ההתמחויות המעניינות והחדשות ביותר בתחום התעשייה המתקדמת היא התמחות במחשוב ענן. מחשוב ענן הוא מחשוב וירטואלי. הוא יצירה של מאגר נתונים וירטואלי שלא נמצא פיזית במחשב מסוים אלא ברשת במספר שרתים. מחשוב בענן יכול לאפשר לכל עסק ולכל אדם פרטי גישה נוחה יותר למידע שימושי ולמאגרי המידע הפרטיים שלהם.

ולמה התחום צובר תאוצה?

התחום של מחשוב הענן צבר תאוצה רבה בשנים האחרונות כי הוא למעשה מאפשר לכל אדם פרטי ולכל חברה להיות עצמאיים יותר בדרך שבה הם שומרים על המידע שלהם. תחום זה מהווה התקדמות טבעית לעולם האינטרנט שגם אפשר עצמאות ונגישות רבה יותר למידע בכל רחבי העולם.

לסיכום, ניתן לומר שאם אנחנו רוצים לעבוד בעבודה משתלמת ומעניינת מאוד מבחינה מקצועית כדאי לנו להתמחות באחד מתחומי ההתמחות בתעשיית מרתקת זו.

המאמר נכתב על ידי עודד אמיר מחברת אלגרונט מחשוב ענן. חברה ממהחלוצות בישראל אשר סיפקו שירותי ענן ללקוחות עסקיים.