אנגלית עסקית לעובדי הייטק

אנגלית עסקית לעובדי הייטק

נכתב ע"י לינגולרן – בית ספר ללימוד אנגלית אונליין

תהליכי הגלובליזציה הובילו להגדרת הסביבה העסקית העכשווית לכזו שבמרכזה קשרי מסחר בינלאומיים ותהליכי רילוקיישן הממקמים עובדים מעבר לים. ישראל לא נשארה מאחור, והשתייכותה לכפר הגלובלי היא עובדה מוגמרת. הבנת השפה האנגלית העסקית קריטית, בעיקר לאנשי ההייטק, שתלותם בקשרי חוץ והבנה טכנית וטכנולוגית נחוצים באופן שוטף. העובד חייב לדעת לשחות במים העמוקים של השפה האנגלית והתקדמותו המקצועית תלויה בכך. הדרך להמתקצעות בשפה האנגלית העסקית כאן לפניכם.

מעבר לאנגלית רגילה

האנגלית הנלמדת בתיכון ובאקדמיה אינה אנגלית שרמתה מאפשרת התקדמות והתמצאות במרחב העסקי של ימינו. אנו מוקפים בשפה האנגלית בחומרי הקריאה המקצועיים, בטלוויזיה ובאינטרנט, אך אין זה מצביע על ידיעת אנגלית עסקית ברמה המתבקשת היום. הלימודים האקדמיים מעניקים רמה בסיסית מסוימת, אך על מנת לדעת להתנהל באופן פרקטי עם תהליכים עסקיים, חשוב לרכוש ידע ממוקד באנגלית עסקית, הסובבת סביב הקשרים מסחריים, עבודה מול גורמים שונים בחו"ל והתאמה לתרבות העסקית הבינלאומית.

האנגלית העסקית מתמקדת בהיכרות עם הסביבה העסקית, מושגיה ותהליכיה, ביחס להבדלי תרבויות ובדגש על מיומנויות עסקיות ספציפיות המתנהלות לרוב באנגלית, כמו ריאיונות עבודה, משא ומתן, בניית אסטרטגיות שיווקיות מקצועיות, כתיבת מזכרים ומכתבים פורמליים, כתיבה ומיומנויות שיחה. חשוב להבין את אומנות השיחה העסקית באנגלית בהתאם להבדלי התרבויות בין המשתתפים בשיחה. הכתיבה באנגלית היא מיומנות קריטית לעולם העסקי שאינה מקבלת דגש מספק. דרך הכתיבה באנגלית באה לידי ביטוי רמתו האמיתית של אדם באנגלית עסקית – שגיאות תחביר או שגיאות כתיב מקבלות משנה תוקף לחוסר מקצועיות.

למה דווקא בהייטק?

בתחום ההייטק קיים צורך בסיסי לידיעת אנגלית עסקית, כאשר חוסר מענה על צורך זה יכול להוביל לרושם לא מקצועי, קיבוע בינוניות עסקית ועיכובים בהתרחבות לשווקים בחו"ל. בתחום ההייטק ידיעת אנגלית עסקית נחוצה גם בתחום הטכני והטכנולוגי של הפעילות העסקית. מעבר ליזמות, התרחבות ויצירת מגעים, קיים צורך בהבנה מלאה של תחומים טכניים וטכנולוגיים הבאים לידי ביטוי בהבנת חומרים מקצועיים, ניהולם, אספקת תמיכה טכנית והכרת הז'רגון הבינלאומי בתחום על מנת לתקשר עם חברות אחרות.

למי זה מומלץ?

ידיעת האנגלית העסקית מומלצת לכל אדם אשר במסגרת תפקידו לוקח חלק בקשרי חוץ ואספקת מידע או שירותים לחברות בינלאומיות ולשווקים בחו"ל. האנגלית העסקית, יחד עם ידיעת האנגלית הבסיסית על בוריה, מאפשרת לעובד לשחות במים העמוקים, כך שבמקום להתמקד ביכולות השיחה הטכניות שלו, הוא יכול להתמקד בתכנים שברצונו להעביר ולדבר בביטחון. אין ספק שהבנה מלאה של השפה וניכוס אוצר מילים "עסקי" עשיר משפרים את יכולות המכירה, השירות, המשא ומתן, והשיווק של העובד. תפקידים הקשורים למכירה, שיווק, ניהול תיקי לקוחות, פיתוח, הנדסה ותמיכה טכנית הם רק קצה המזלג במסגרת תפקידים שנחוצה להם ידיעת אנגלית עסקית על הצד הטוב ביותר.

הדרך הנכונה לבחור קורס מתאים

השתתפות בקורס אנגלית עסקית אינה חייבת להשפיע על חייכם המקצועיים. קורס מתאים יהיה כזה שההשתפות בו לא תמנע מכם להמשיך בניהול הקריירה, כך שניתן יהיה ללמוד מהבית, מהמשרד, או מכל מקום שתבחרו, בצורה גמישה, באילו ימים או שעות שתבחרו ובאופן אינטרקטיבי. הלמידה מהבית דרך האינטרנט מומלצת מכיוון שמעבר לגמישות היא מאפשרת שליטה על האופן בו תלמדו, משך הזמן שתשקיעו בשיעורים ובתרגול יחד עם יכולת להתאים את השיעור מבחינה טכנית באופן האופטימלי ביותר –  שליטה בעוצמת הקול, גודל המצגת ועוד. טניקות ההוראה מתאימות לצרכים שונים וכך המענה אפקטיבי. קורס אינטרנטי יכול להעניק כלים רבים כמו קורס המצריך נוכחות פיזית, אך חשוב לוודא שהמורים המלמדים את השיעורים יהיו דוברי אנגלית ברמת שפת אם, בעלי ניסיון אישי בעולם העסקי ובקיאות במושגיו ותהליכיו, שחומר הלימוד יהיה רלוונטי לתרבות העסקית העכשווית ולעולם התוכן המבוקש על ידכם וכן שאתם מחוייבים ומוכנים להשקיע זמן ומאמצים.