לימודים הייטק

איך זה באמת לעבוד בהיי טק ואיך מגיעים לזה?

העבודה בהיי טק, כפי שרובכם כבר יודעים הינה עבודה שמצד אחד נותנת לנו תגמול רב במקומות מסויימים, אך מצד שני העבודה דורשת מאיתנו הרבה, בין אם השקעה במשרה עצמה, שעות רבות וימי עבודה עמוסים ועבודה שהולכת איתנו עד הבית במקרים רבים, ובין אם דרך הלימודים הארוכים לפני עבודה בהייטק.

לימודים לקראת עבודה בהיי טק.

אם עולם ההיי טק קורץ לכם, קיימים מסלולים רבים במכללות ובאוניברסיטאות השונות שיכולים להוביל אותכם לקראת העבודה המיוחלת בסיום התואר. מקצועות שיובילו אותכם לחברות הגדולות והמתגמלות במשק  יכולים להיות מדעי המחשב, מקצועות ההנדסה השונים, ניהול מערכות מידע, תעשייה וניהול, וקורסים מקצועיים כמו QA  ושפות תכנות שונות. מכיוון שהתחרות על המשרות השונות גדולה כך גם דרישות הסף של המעסיקים וכל נתון בקורות החיים שלכם יכול להשפיע על המשרות שאליהן תרצו להגיש מועמדות.

מכיוון שכמות המכללות והאוניברסיטאות השונות המציעות תארים רלוונטים לתחום גדל בצורה משמעותית בשנים האחרונות, תאגידים וארגונים בינלאומיים דורשים לעיתים רבות תואר מאוניברסיטה וציון ממוצע מסוים בתור קריטריון להגשת מועמדות, כאשר בכדי להתקבל לפקולטות הללו באוניברסיטאות השונות תפגשו בדרישות סף גבוהות, במיוחד מכיוון שהתחרות על כל מקום גדולה. הדרישות הללו לרוב מורכבות מציון פסיכומטרי וממוצע בגרויות היוצרים ציון מתאם שעל פיו המוסדות השונים להשכלה גבוהה קובעים מיהם התלמידים שיתקבלו לשנה הקרובה.

בהנחה ואתם כבר לומדים לתואר ראשון באחד מהמסלולים השונים, ובניגוד לפקולטות אחרות, הציונים בזמן התואר הראשון עלולים להיות משמעותים במיוחד לא רק למי מאיתנו המעוניין להמשיך גם לתואר שני לאחר סיום התואר. כאשר תשלחו קורות חיים למשרות סטודנטים בחברות היי טק וגם למשרות למועמדים חסרי ניסיון קודם בתחום, לעיתים רבות תדרשו לצרף גליון ציונים לקורות החיים שלכם על מנת להמשיך את תהליך הקבלה למשרה.

איך מוצאים עבודה בהיי טק?

במידה וכבר סיימתם את התואר ואתם מחפשים את העבודה הראשונה שלכם לאחר התואר, ניסיון קודם יכול להיות מאוד משמעותי בין אם בקבלת משרות חדשות ובשכר המוצע לכם. למרות שהשכר לבוגרי תואר ראשון בהנדסה / מדעי המחשב גבוה משמעותית מרוב התארים, במידה וגם במהלך התואר עצמו עבדתם בעבודות השונות שהחברות מציעות לסטודנטים, תמצאו את תהליך מציאת העבודה הרלוונטית נוח ופשוט בצורה משמעותית ממצב של עבודה ראשונה. לכן כאשר תתחילו את הלימודים, נסו לשלב עבודה במשרה חלקית גם במהלך השנה / שנתיים האחרונות של התואר שבהם תוכלו להשיג את הניסיון הרלוונטי והמשמעותי.

הגשתם מועמדות למשרה מסויימת? אל תשכחו שכמות ואיכות המועמדים לכל משרה בעולם היי טק גדולה מהממוצע במשק, ויש לבחון את כל תהליך חיפוש העבודה שלכם בצורה דקדקנית בכדי שלא תפסידו משרה איכותית ומתגמלת בגלל קורות חיים שאינם כתובים בצורה טובה מספיק או בגלל שאינכם מספיק מהוקצעים בראיונות עבודה ובמרכזי הערכה. חיפוש עבודה הינה עבודה לכל דבר ועניין ויש להקדיש את הזמן הראוי לכל משרה שאליה תפנו ! בהצלחה !